Νίκησε την FSA και ολοκλήρωσε τον νταμπλ η ARIZONA!

Την κατάκτηση του κυπέλλου πανηγυρίζει από χθες βράδυ η ARIZONA, αφού νίκησε σε ένα σπουδαίο τελικό, την FSA με 5-3 και ολοκλήρωσε μία εκπληκτική χρονιά με νταμπλ!

Η ARIZONA μπήκε πολύ δυνατά και αποφασιστικά στον αγώνα, σε αντίθεση με την FSA που ξεκίνησε πολύ νοχελικά και προηγήθηκε με 3 – 0. Σκορ με το οποίο έκλεισε και το ημίχρονο. Εκεί που όλα έδειχναν να έχουν τελειώσει, οι δύο ομάδες αντάλλαξαν ρόλους!

Η FSA ήταν αυτή που μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο αποφασισμένη και με αντεπίθεση διαρκείας έφερε το σκορ στα ίσα! Ο αγώνας απέκτησε άγρια ομορφιά και οι δύο μονομάχοι έδειχναν ότι ήθελαν να τελειώσουν τον αγώνα στην κανονική του διάρκεια. Έτσι, η Arizona, σε μιαν αντεπίθεση 5 λεπτά πριν το τέλος κατάφερε να σκοράρει και να πάρει εκ νέου το προβάδισμα!

Η FSA τα έπαιξε όλα για όλα στον λίγο χρόνο που είχε απομείνει και δέχτηκε την χαριστική βόλη στην εκπνοή του αγώνα!

Άξια νικήτρια η ARIZONA σε ένα αγώνα που τα είχε όλα, εναλλαγές στο σκορ, ένταση, πάθος αλλά πάντοτε μέσα σε ελληνοπρεπή πλαίσια.