«Βόμβες» και μεγάλα σκορ στην 3η αγωνιστική του κυπέλλου!

Μεγάλα σκορ και εκπλήξεις είχαμε χθες στην 3η και τελευταία αγωνιστική του MeridianBet Cup που έκριναν τα 8 εισιτήρια για τα προημιτελικά του θεσμού.

Tεράστια έκπληξη στον 2ο όμιλο όπου η BOLTON TECHNOLOGIES κέρδισε την NK METAL, ένα από τα μεγαλύτερα φαβορί του τίτλου και την άφησε εκτός συνέχειας.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Η DELOITTE με γκολ στο τελευταίο δευτερόλεπτο ισοφάρισε την Αριζόνα, έκανε την μίνι έκπληξη, και με 3 ισοπαλίες, πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο ως καλύτερη 3η. Η Πολυκλινική πήρε την 2η θέση κερδίζοντας άνευ αγώνα την RCB η οποία δεν παρουσιάστηκε στο γήπεδο, στην προκαθορισμένη ώρα έναρξης του αγώνα και αποκλείστηκε. Πρώτη κατατάγηκε η Αριζόνα με 7 βαθμούς.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Βόμβα μεγατόνων έριξε η BOLTON TECHNOLOGIES η οποία συνέτριψε το φαβορί για την πρώτη θέση NK METAL με 7 – 2 και την άφησε εκτός συνέχειας! Πιστή στο ραντεβού της η FSA κέρδισε την MC MEDIA με 10 – 8, ισοβάθμησε με την BOLTON TECHNOLGIES και πήρε την πρώτη θέση λόγω της νίκης της στον μεταξύ τους αγώνα. Τρίτη κατάφερε να τερματίσει η MC MEDIA που ισοβάθμησε με την NK METAL αλλά την κέρδισε στον μεταξύ τους αγώνα. Έτσι θα διεκδικήσει την πρόκριση της σε αγώνα μπαράζ με την Marlow που ήρθε Τρίτη στον Γ’ Όμιλο και έχουν την ίδια διαφορά τερμάτων.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Πρώτη νίκη για την MARLOW που κέρδισε την Meridian με 3 – 1, κατατάγηκε 3η  και θα διεκδικήσει την πρόκριση της απέναντι στην MC MEDIA σε αγώνα μπαράζ. Η Meridian, παρά την ήττα της κατατάγηκε 2η αφού στην τριπλή ισοβαθμία που προέκυψε είχε τον καλύτερο συντελεστή τερμάτων μεταξύ των 3ων ομάδων που ισοβάθμησαν. Άνετη νίκη και 3 στα 3 για την M&H που αγνοεί την ήττα σε όλες τις διοργανώσεις για 11ο συνεχόμενο αγώνα. Νίκησε την XM με 7 – 1 και την άφησε εκτός συνέχειας.

Γ2: MERIDIAN

Η διοργάνωση συνεχίζεται την Τετάρτη 11/12 με την 11η και τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου του πρωταθλήματος. Μετά την 11η αγωνιστική αρχίζει η μεταγραφική περίοδος όπου οι ομάδες δικαιούνται 4 μεταγραφές. Η μεταγραφική περίοδος τελειώνει στις 7/1/2020.