Πρεμιέρα στο Larnaka Meridian Bet League-Οι νικητές και οι χαμένοι της 1ης αγωνιστικής

Ξεπέρασε κάθε προσδοκία η πρεμιέρα του meridianbet league στην Λάρνακα στα γήπεδα LFC.

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε η πρεμιέρα στην Λάρνακα με πολύ στενά σκορ ανάμεσα στις ομάδες κάτι που επιφυλάσσει ένα πολύ ανταγωνιστικό πρωτάθλημα ανάμεσα στις ομάδες.

Με μαζική προσέλευση κόσμου στην πρεμιέρα και πανηγυρικό κλίμα ξεκίνησε η 1η αγωνιστική.

Με νίκη ξεκίνησαν η ToP_11 academy 4-3 έναντι της ομάδας M.H.T που φαίνεται να κέρδισε τις εντυπώσεις πάρα την ήττα με πρωταγωνιστή τον παίκτη της ομάδας M.H.T Μάριο Tζιωρτζη να κλέβει τις εντυπώσεις με HAT TRICK που δεν ήταν αρκετό να πάρει κάποιο βαθμό.

Η ομάδα της OCEAN BASKET κέρδισε την ομάδα των BOYS που γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων έκλεψε την νίκη, εντύπωση προκάλεσε οι προσέλευση πέραν τον 50 φιλάθλων της OCEAN BASKET και να πανηγυρίζουν στο τέλος την νίκη της ομάδας τους.

Νικηφόρο ξεκίνημα έκαναν οι ομάδες LFC , MAGIC TASTE και KAKKOUFAS με τις αντίστοιχες ομάδες AVALON , UNICAF και ταβέρνα Φιλότιμο να ξεκινούν με το αριστερό την διοργάνωση.

Στο τέλος των παιχνιδιών όλες οι ομάδες απόλαυσαν Pizza και πολλές μπύρες , μια προσφορά από τους διοργανωτές.