Περιμένει αντίπαλο στον τελικό η Ιsland Oil-Τι έγινε στους αγώνες πρωταθλήματος

Την αντίπαλο της στον τελικό του κυπέλλου περιμένει η Island Oil, μετά την νίκη πρόκριση επί της Meridian. Ο αγώνας της F.S.A κόντρα στην Underdogs, με απόφαση της δικαστικής θα συνεχιστεί την ερχόμενη εβδομάδα.

ΚΥΠΕΛΛΟ

Οι δύο ημιτελικοί έγιναν στα γήπεδα της YS Stadium στον Άγιο Αθανάσιο και πρόσφεραν γκολ και θέαμα.

Η Island Oil σε ένα χορταστικό ημιτελικό με 12 γκολ, πανηγύρισε την πρόκριση επί της Μeridian με 7-5.

Η F.S.A σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι πήρε την νίκη στην παράταση κόντρα στην άκρως ανταγωνιστική Underdogs με 5-3. Στην κανονική διάρκεια οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 3-3.

Παρόλα αυτά η ομάδα της Underdogs άσκησε έφεση και εξετάστηκε από την αρμόδια επιτροπή του θεσμού. Η επιτροπή αφού αντιλήφθηκε κενό στους κανονισμούς, και για να είναι δίκαιο το παιχνίδι,και αποφάσισε όπως ακυρώσει το αποτέλεσμα της παράτασης.

Οι δύο ομάδες θα παίξουν τα 10 λεπτά της παράτασης την ερχόμενη εβδομάδα, πριν τους αγώνες πρωταθλήματος.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Για τον θεσμό του πρωταθλήματος, Neocleous και Deloitte πήραν νίκες χωρίς αγώνα κόντρα σε Columbia και Μariners αντίστοιχα. H ομάδα της Columbia καθυστέρησε να προσέλθει στον αγώνα ενώ ή Μariners δεν κατέβηκε στο γήπεδο.

Συνέχεια στην δράση με την προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος την ερχόμενη Τετάρτη, 03 Απριλίου.